מעוניינים בייצוג מנצח?

השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
  עריכת צוואה

  חופש הציווי הוא החופש של כל אדם, להחליט מה יעלה בגורל רכושו לאחר מותו. אדם רשאי לכתוב בבירור, מה הוא רוצה שייעשה בעיזבונו בלי לשאול לדעתו של אף אחד אחר. עריכת צוואה היא אולי נשמעת כמו פעולה פשוטה, אבל האמת היא כי עריכה צוואה היא משהו שכדאי לשקול בכובד ראש. מדוע? משום שלמען האמת, אין שום דרך לדעת איך יפרשו את דבריו של האדם המת לאחר מותו. כסף ורכוש עלולים להפוך עילה לסכסוך משפטי וכל עוד הנפטר לא השאיר מאחוריו כללים ברורים, היורשים עלולים להיכנס לסחרור ריגשי לא פשוט.

  התפקיד של עורך דין בתהליך של עריכת צוואה, הוא לעזור למוריש היחיד או לזוג לכתוב באופן ברור את רצונם, כך שלא יתפרש לשתי פנים. עבודת עורך הדין בהקשר הזה הוא לעבור עם הנפטר על כל הסעיפים כדי שהצוואה תהיה ברורה עד כמה שניתן ומקיפה עד כמה שניתן.

  איך נראים מסמכי הצוואה

  בגדול, על הצוואה רשומים פרטיו של האדם המצווה, פרטי היורשים, כוונותיו של המצווה בנוגע לחלוקת העזבון ומתן הוראות מיוחדות לאופן החלוקה במידת הצורך. חשוב לשים לב, אם אנחנו מדברים על צוואה אשר חתומים עליה עדים, הם צריכים להיות מי שאינם בני משפחה של המצווה. לעדים תפקיד מפתח בהליכים אשר יתממשו עם מותו של המצווה, במידה וינסו לערער על אמינותה של הצוואה, יהיו מי שיגיעו למסור את גרסתם לאירועים שקדמו לחתימה על הצוואה.

  למה חשוב לבחור עורך דין מנוסה

  עריכת צוואות דורשת מיומנות. צוואה הוא מסמך משפטי בו מופיעים הפרטים של המצווה, הפרטים של היורשים, הפרטים לגבי הרכוש של המצווה וכמובן, את הוראותיו של המצווה בנוגע לאופן חלוקת הרכוש. עריכת צוואות דורשת מעורך הדין לא רק לרשום את הפרטים במסמך ולהתייחס לכל הפרטים במלואם, כדי שלא יעלו ספקות ושאלות בזמן קריאת המסמכים לאחר מותו של המצווה. אלא, תפקיד עורך הדין גם לתקף את המסמכים הללו. כלומר, עורך הדין, דואג לתנאים בהם נכתבת הצוואה כדי להבטיח כי לא תהיה מחלוקת בנוגע לאמינות של הצוואה. שוב, התנאים הללו חשובים כי אלו ימנעו סכסוך משפחתי עתידי וכל מחלוקת נוספת.

  אפשר לכתוב צוואת יחיד או בזוג

  החוק ברור בנוגע לשאלה הזו. צוואה אפשר לכתוב לבד ואפשר לבחור לכתוב את הצוואה בזוג. בשני המקרים, החתימה על המסמכים תיעשה בנוכחות עורך הדין ומתוך התייעצות. אם תבחרו בכך, עורך הדין יכול ללוות את בני המשפחה, היורשים, כך שחלוקת הצוואה תיעשה בהתאם לשיקול דעתכם.

  מה התפקיד של עורך הדין

  עורך הדין יהיה שם כדי לרשום את הצוואה וכדי לתקף את האמינות שלה. כאמור, אדם שנפטר לא יכול להיות ערב לכך שלא יהיו סכסוכים בקרב בני המשפחה בנוגע לרכוש הנותר, אבל הוא יכול לעשות ככל יכולתו כדי להסדיר הכל לפני מותו. עורך דין מנוסה, ידע לתת את התנאים המשפטיים שיאפשרו לכם לרשום את הצוואה כדין, כך שלא יתעורר חשד כי הדברים נכתבים נגד רצונכם.

  כמובן, במידת הצורך, עורך הדין בו בחרתם ילווה את היורשים עם חלוקת הצוואה, כך שיהיה שם מי שיעזור לבני המשפחה לאסוף את השברים ולנהל את החלוקה כפי שרציתם.

  משרד עורכי הדין פתוח בפניכם

  המחלקה לדיני ירושה ומשפחה במשרד עורכי הדין של אודל כהן, פותח את שעריו עבורכם. מוזמנים ליצור קשר לקבלת מענה מקצועי.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   מידע נוסף בנושא

   לקבל מענה מקצועי עוד היום

   אף אחד לא אוהב לחשוב על המוות. הרי, אם נחשוב עליו לא נצליח לחיות את החיים שלנו היום. אבל אין מה לעשות, אם יש דבר אחד שכולנו מסכימים עליו הוא שבסוף כולנו נלך לעולמנו. אם אתם רוצים לקבל ייעוץ וליווי משפטי, אם אתם רוצים למנוע מחלוקות עתידיות, המחלקה לדיני משפחה של משרד הבוטיק, משרד עו"ד אודל כהן, פתוחה למענכם. צרו קשר וקבלו מענה לכל שאלה שיש לכם בנושא.

   עריכת צוואות

   אדם ההולך לבית עולמו לא יכול להגיד לאחר מותו מה הוא רוצה שייעשה ברכושו. על פי זכות הציווי, זכות יסוד במדינת ישראל, רשאי כל אדם לבחור מה ייעשה עם עזבונו לאחר מותו. על פניו, קיימת האפשרות לכתוב את הצוואה ביד, ללא ליווי של עורך דין. אבל, משום שצוואה היא מסמך משפטי מחייב אשר לא פעם, עלול להוביל למחלוקות וסכסוך משפחתי, מי שמעוניין להעביר את המידע באופן מלא לצאצאיו ולמנוע מחלוקות, רצוי שייעזר בסיוע של עורך דין המומחה בתהליכים של עריכת צוואות.

   תפריט נגישות